Do spełnienia wszystkich obecnych wymagań dotyczących budowy stref wellness, łaźni czy basenów, wymagana jest specjalistyczna wiedza. Długotrwały kontakt z wodą ma wpływ na techniczne aspekty projektu, profesjonalne uszczelnienie, instalację ceramiki i naturalnego kamienia oraz wymaga planowania z uwzględnieniem norm i wytycznych, klas ekspozycji na wilgoć, konstrukcji basenu itp. Ceresit wspiera planowanie i realizację powyższych przedsięwzięć poprzez oferowanie kompleksowego zakresu produktów, które zapewniają perfekcyjne rozwiązania dla właścicieli, projektantów i wykonawców.
Przed przystąpieniem do instalacji płytek w basenach wymagana jest chemiczna analiza wody w celu określenia rodzaju wody używanej w basenie (termalnej, solanki lub wody morskiej), aby dokonać właściwego wyboru materiałów budowlanych.
Należy zdecydować o położeniu i wymiarach dylatacji oraz połączeń konstrukcyjnych, a potrzebne połączenia należy uszczelnić poprzez ich zatopienie. Koniecznym jest, aby zapewnić, że użyte produkty uszczelniające są dostosowane do określonych klas ekspozycji na wilgoć. Przed podjęciem kolejnych kroków wylewka i podłoże muszą być wystarczająco suche.
W procesie uszczelniania basenów, istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących budowy basenów. Produkty wybrane do użycia muszą przejść potwierdzenie ich przydatności i otrzymać certyfikację jako system, poprzez krajowy certyfikat badania wydany przez odpowiednie organy. Alternatywnie, Europejska Ocena Techniczna (ETA) może potwierdzić ich przydatność. Ceresit oferuje certyfikowane rozwiązania systemowe przeznaczone do stosowania pod ceramicznymi płytkami, zapewniając udokumentowaną skuteczność w uszczelnianiu betonowych basenów.
Właściwy dobór materiałów jest kluczowy w budowie basenów. Dotyczy to zwłaszcza systemów uszczelniających i produktów do instalacji płytek, które wymagają certyfikatu wydanego przez krajowe władze budowlane lub ETA. Ceresit zapewnia bezpieczne i wysokiej jakości certyfikowane rozwiązania systemowe, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące budowy basenu, pomieszczeń mokrych i suchych obszarów.
Po wymieszaniu, fugę można nakładać bezpośrednio z pojemnika za pomocą kielni. Jeśli używana jest na ścianach lub podłogach, fugę należy rozprowadzić gumową pacą, wprowadzając ją do spoin, aż zostaną one w pełni wypełnione, zrównując fugę do powierzchni płytek. Następnie nadmiar fugi należy usunąć z powierzchni płytek, używając krawędzi gumowej pacy prowadzonej pod kątem 90°. Ruchy diagonalnie pozwolą na usunięcie jak największej ilości fugi z powierzchni, jednocześnie nie wyjmując jej z wypełnionych spoin.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.